Recenzja - TCI Tiger II i TCI Mamba - wstereo.pl

"Od niedawna na polskim rynku można kupić kable brytyjskiej firmy True Colours Industries (TCI). Wybór jest ogromny, miłośnicy dobrego brzmienia mogą okablować nimi praktycznie cały system. Jak zwykle w takich okolicznościach rośnie ciekawość audiofilskiej braci. Także my byliśmy zainteresowani nowymi przewodami. Do odsłuchu trafiły dwa interkonekty. Oto test TCI Tiger II i TCI Mamba."

Brzmienie: " Oba kable TCI proponują podobny typ prezentacji, co pozwala przypuszczać, że to firmowy znak Brytyjczyków z tej firmy. Wpinając oba przewody do systemu otrzymujemy przekaz płynny, spójny, lekko ocieplony i mocno nasycony. Nie zamulony, ale właśnie pełny. To charakter brzmienia, który przypomina mi typ prezentacji tak znanych i cenionych firm jak Cardas czy Harmonix. Te cechy bardziej widoczne są w tańszym TCI Tiger II, ale to dlatego, że TCI Mamba daje nam bardzie klarowny i czysty przekaz, ale pamiętajmy, że jest czterokrotnie droższa. Jest też kablem przede wszystkim muzykalnym. Oba nadają się idealnie do zrównoważonych i dobrze zestawionych systemów a także tych, które wymagają wygładzenia, nadania im płynności, nieco nerwowych i jasnych. Jak brzmi każda z tych łączówek? (...)

Podsumowanie: "W skrócie? Dobre kable, warte zainteresowanie. Na mnie duże wrażenie zrobił taniutki TCI Tiger II. Za naprawdę niewielkie pieniądze dostajemy rasowy, audiofilski kabel o przyjaznym charakterze. Ocieplony, ze świetną, bogata średnicą i zaskakującą jak na swoją cenę głębią przestrzenną. Idealnie nada się do połączenia startowych elementów za 2-3 tys złotych, które często grzeszą jazgotliwością i są zbyt rozjaśnione. Naprawdę warto wydać 250 złotych by przekonać się, ile daje dobry kabel. Dużo droższa Mamba jest oczywiście interkonektem o niebo lepszym, ale pozostającym w tym samy świecie brzmieniowym. Oczywiście gra klarowniej, nieco szybciej i w sposób bardziej wyrafinowany. Lepsze są wysokie tony oraz namacalność i bezpośredniość brzmienia. Wyceniona została tak, że jest na styku dwóch grup, więc konkurencję będzie miała sporą. Ale może spokojnie stawać w szranki."

Czytaj pełną recenzję na stronie wstereo.pl

Made in England

Dystrybutor

DNA AUDIO sp. z o.o.
Aleja Krakowska 223, 02-180 Warszawa
tel: +48 606 553 190
e-mail: kontakt@dna.audio 
www.dna.audio 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Pliki Cookies

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody, możesz zmienić ustawienia przeglądarki. Wtedy niektóre funkcje strony mogą źle działać.